"14 жовтня - День українського козацтва і захисника та захисниці України."

14 жовтня, православні християни усього світу святкують величне свято - Покров Пресвятої Богородиці. Народилося це свято ще дуже-уже давно в Греції. На столицюцієї країни -місто Константинополь напали вороги, жорстокі воїни. Відчувши небезпеку,жителі міста заховалися від нападників у церкві і щиро благали Божу Матір про допомогу.Тоді у високості з’явилася Пречиста Діва. Вона тримала у руках свій Покров, яким вкрилахристиян. Ворогам не вдалося протистояти силі Божій і вони залишили місто, так і незахопивши його. Новина про чудо, яке сталося тоді, обійшла увесь світ. Кожен хто чув її,дивувалися Величі Господній.                                                 

Особливо шанували в Україні Покрову запорозькі козаки. Вона була їхньою заступницеюу далеких походах. Священною для кожного козака на Січі була Покровська церква, відпорога якої січовики вирушали на захист рідної землі і куди з подякою за порятунокповерталися після походів. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці інастільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні вононабуло ще й козацького змісту та отримало другу назву - Козацька Покрова. А з 1999 р.свято Покрови в Україні відзначається ще й як День українського козацтва.     

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, що після зруйнування Катериною ІІ Запорозької Січі, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова